27 Mayıs 2012 Pazar

Menzil Sohbetleri
menzil hikayeleri menzil sohbetleri dinle menzil hatıraları menzil sohbetleri video menzil ilahileri adiyaman menzil sohbet menzil sohbet odaları menzil sohbetleri izle

26 Mayıs 2012 Cumartesi

can bonomo eurovision şarkısı

can bonomo eurovision şarkısı sözleri can bonomo eurovision şarkısı klibi KOMIK OLAN

ORJINAL

Eurovision 2012 Ankara Havası Ankaraya Kurdum Pazar Can Bonomo'nun Eurovision Şarkısına Ankara Havası Dublajı dinle can bonomo biyografi can bonomo kimdir can bonomo şarkıları can bonomo fizy can bonomo youtube can bonomo tumblr can bonomo vikipedi can bonomo şarkı sözleri can bonomo eurovision altyazılı izle, can bonomo eurovision şarkısı sözleri, can bonomo eurovizyon izle, can bonomo love me back altyazılı, can bonomo love me back izle, can bonomo love me back klip, eurovision 2012, eurovision 2012 türkiye, eurovision can bonomo şarkısı, eurovision şarkısı, eurovision turkey, eurovision türkiye can bonomo


http://canli-radyo-dinle.org/
http://www.canli-tv-izle.org/canli-atv-izle.html
http://canlitvi.blogspot.com/2010/06/show-tv-izle-canl-kesintisiz-izle-show.html
havası, montaj, can bonomo, eurovision, müzik hepsikomik, havası, şarkı, can, 2012, izle, eurovision, bonomo, düblaj, müzik, ankara

15 Mayıs 2012 Salı

Mehmet Ali Şengül HİZMET HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

Mehmet Ali Şengül HİZMET HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

Mehmet Ali Şengül ile ilgili videolar
Mehmet Ali Şengül videoları izle ve Mehmet Ali Şengül konulu tüm videoları Sitemizde seyredebilirsiniz

Mehmet Ali Şengül abi fethullah gülen mehmet mehmet türk okulları ve fethullah gülen şengül mehmet ali sengül mehmet ali şengül abi mehmet ali şengül hayatı mehmet ali şengül kimdir mehmet ali şengül hatim zaman abdullah aymaz mehmet ali şengül kitapları mehmet ali şengül hatim seti mehmet ali şengül abi kimdir mehmet ali şengül yurdu hizmet hakkındaki görüşleri anlatıyor.

Bamteli Üslûp, Şefkat ve Final Gecesi


Bamteli Üslûp, Şefkat ve "Final Gecesi"


Üslûp, Şefkat ve “Final Gecesi”

14 Mayıs 2012.

Birinci Bölüm: Üslûp.. İllâ Üslûp!..

-Sadece Allah’a yakışan o kocaman işleri sahiplenme hatasına düşmez ve ferdî enâniyetlere kapılmadığımız gibi âidiyet mülahazasına da girmezsek hem yapılan hizmetler ve elde edilen muvaffakiyetler katlanarak büyür hem de haset ya da husûmetten kaynaklanan tepkiler azalır. (01:11)

-Hazreti Üstad şöyle buyurmaktadır: “Hakikî mürşid-i âlim koyun olur, kuş olmaz; hasbî verir ilmini. Koyun verir kuzusuna hazmolmuş musaffâ sütünü. Kuş veriyor ferhine (yavrusuna) lüab-âlûd (tükürükle karışık) kayyını (kusmuğunu).” (03:30)

-Yutmadan evvel çiğnemek ne ise, konuşmadan evvel düşünmek de odur. (07:00)

-“Allah birdir!” hakikati gibi en güzel bir sözü söylerken ve mutlaka herkese tanıtılması gereken İnsanlığın İftihar Tablosu’nu (aleyhissalâtü vesselam) anlatırken bile muhataplar nazar-ı itibara alınmalı ve tepkiye sebebiyet vermeyecek bir üslûp kullanılmalıdır. (09:15)

-Hayatını kahvehanelerde tüketen insanları, sigara sebebiyle pek çok hastalığa yakalanan, hatta bir yönüyle aheste aheste intihar etmekte olan kimseleri ve günümüzde ilkokullara kadar varıp dayanan uyuşturucu kullanma ibtilasına tutulmuş bulunanları bu marazlardan kurtarmak ve benzer kötülüklerin önünü almak için kullanılacak üslûp ve vesileler de itina ile seçilmelidir. (13:00)

-Eserlerde “Bâtıl şeyleri tasvir, sâfi zihinleri idlâldir ve cerhtir.” denilir. Edepten mahrum kimseler, “Sefahet fenadır, insanlara yakışmaz” der ama onu öyle bir tasvir ederler ki, muhatabın zihnini bulandırır, iştahını kabartır, heva ve hevesini canlandırır; neticede akıl ve hissi söz dinlemez bir hale getirirler. (15:35)

-Bir insana bir şey okumadan evvel o insanın karakterini doğru okumak icap eder. (16:10)

İkinci Bölüm: Farklılık Mülahazası ve “Final Gecesi” (19:19)

-Farklılıkları fark etmeme farklılığına sahip insanlar olmalıyız. Bir yandan iman, marifet, muhabbet, aşk ve iştiyaka doymamalı, hep “Daha yok mu?” ufkunu kollamalıyız; diğer taraftan da “İnsanlar arasında sıradan bir insan” olduğumuza yürekten inanmalı ve mahviyet içinde bulunmalıyız. (19:40)

-Hazreti Ebu Hureyre’nin (radıyallahu anh) naklettiği bir hadis-i şerifte, Rasûl-ü Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) buyurur ki: “Bir kişi ‘İnsanlar helak oldu!’ dediği zaman, kendisi onlar arasında helâketin en şiddetlisine uğrayan kimse olur.” Evet, ister ferdî enaniyet sebebiyle isterse de âidiyet mülahazasıyla sadece kendisinin veya kendi meşrebine bağlı bulunanların kurtulduklarını ve diğerlerinin helâk olduklarını düşünen insanın helâketinden korkulur. Meslek muhabbetiyle yaşamak başka, diğer insanları hafife almak ve görmezlikten gelmek daha başka bir şeydir. (21:25)

-İnsan farklılık peşinde olmalı ama sıradanlığı kendisine kabul ettirmeli. Alvar İmamı “Allah bizi insan eyleye!” derken ve Hazreti Pîr “Nefis cümleden ednâ, vazife her şeyden a’lâ” hakikatini seslendirirken bu ufku göstermişlerdir. (24:23)

-Fedakâr ruhlar, kendisine rağmen ve bünyesinden bir şeyler kaybetme pahasına buharlaşan denizler, yükselip başlar üzerinde dolaştığı halde gözü hep aşağılarda olan su katreleri ve gül bitirmek için ayaklar altında ezilmeye razı bulunan toprak gibi olmalıdırlar. Zira onların mesleklerinin en önemli bir esası şefkattir. (26:40)

-İlahî Beyan’da raûf ve rahim olarak tavsif edilen Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) insanları ebedî hüsrandan kurtarma dâvasına o kadar gönülden bağlanmıştı ve öylesine şefkatli idi ki, Kur’ân-ı Kerim, O’nun bu konudaki ızdıraplarını, “Neredeyse sen, onlar bu söze (Kur’âna) inanmıyorlar diye üzüntünden kendini helâk edeceksin” (Kehf, 18/6) diyerek dile getiriyordu. Hem ta’dil ve tembih hem de takdir ve iltifat ifade eden bir başka ayet-i kerimede de Cenâb-ı Allah, Rasûl-ü Ekrem’ine “Onlar iman etmiyorlar diye neredeyse üzüntüden kendini yiyip tüketeceksin” (Şuara, 26/3) şeklinde hitap ediyordu. (29:09)

-Rivayet olunduğuna göre; Abdullah b. Übeyy'in oğlu Abdullah çok ihlaslı bir müslüman idi, babasının hastalığında onun hakkında Rasûlullah'ın dua ve istiğfar etmesini dilemişti. Peygamber Efendimiz onun bu talebine icabet edince “Onlar için sen ister Allah’tan af dile, ister dileme. Yetmiş kere bile istiğfar etsen, Allah onları asla affetmeyecektir. Evet, böyle! Çünkü onlar Allah’ı ve Rasulünü tanımayıp karşı geldiler. Allah da böylesi fâsıklar güruhunu hidâyet etmez, emellerine kavuşturmaz.” (Tevbe, 9/80) ayeti nazil oldu. Yedi, yetmiş ve yedi yüz gibi sayılar mutlak olarak bir şeyin çok çok yapılması için kullanılır. Böyle olmakla beraber sayıların her biri, esas itibariyle daha yukarısının hükmüne aykırı bir sınırı da belirler. Rasûl-ü Ekrem Efendimiz bunu dikkate alarak “Öyleyse, ben de yetmişten daha fazla istiğfar edeyim.” demiş ve bunu üzerine “Ha mağfiret diledin, ha dilemedin, onlara göre birdir. Allah onları asla affetmeyecektir. Çünkü Allah, fâsıklığı tabiat haline getirenleri hidâyet etmez, emellerine ulaştırmaz.” (Münâfikûn, 63/6) âyeti nazil olmuştur. Şayet, Rasûl-ü Ekrem Efendimiz, rivayet olunduğu üzere, “Öyleyse, ben de yetmişten daha fazla istiğfar edeyim.” buyurmuş ise, bunu, -hâşâ- Onun ilâhî emri anlayamadığına değil -ki Kur’an-ı Kerim’i eksiksiz anlayan O’dur- şefkat ve re’fetinin gereği olarak te’vil mülahazasına girdiğine bağlamak lazımdır. (29:54)

-Müşfik Nebî, bir gece hangi işarete ve endişeye binaen, kim bilir nasıl sarsılmıştı ki, o ana kadar günler geceler boyunca tekrar edip durduğu, Hazreti İbrahim’in duası olan, “Ya Rabbî! Doğrusu onlar (putlar) insanların çoğunu saptırdılar. Artık bundan sonra kim bana tâbi olursa, o bendendir. Kim de bana karşı gelirse, o da Senin merhametine kalmıştır, şüphesiz Sen Gafûrsun, Rahîmsin.” (İbrahim, 14/36) mealindeki ayet ile; Hazreti İsa’nın duası olan, “Ya Rabbî! Eğer onları cezalandırırsan, şüphe yok ki onlar Sen’in kullarındır. Onları affedersen, Aziz ü Hakîm (üstün kudret, tam hüküm ve hikmet sahibi) ancak Sen’sin!” (Mâide, 5/118) mealindeki ayeti yine sabaha kadar tekrar tekrar okumuş, ellerini kaldırıp “Allah’ım! Ümmetimi (mağfiret et), ümmetimi (mağfiret et!)” diye yalvarmış ve ağlamıştı. Bunun üzerine Allah Teâla, “Ey Cebrail! Muhammed’e git ve O’na de ki: Biz seni ümmetin hususunda razı edeceğiz ve asla kederlendirmeyeceğiz.” buyurmuştu. İşte o gece, nice zamandır devam etmekte olan derd, ızdırap, dua ve gözyaşı gecelerinin finali gibiydi, bir manada “final gecesi”ydi. (33:20)

-Bugün insanlığın her şeyden ziyade şefkate ihtiyacı vardır. Şefkat öyle sırlı bir anahtardır ki onun açmayacağı kapı yoktur. Cennet kapılarını açacak olan anahtar da şefkattir. (35:42)

Fethullah Gülen Hocaefendi Hey Gidi Günler


Fethullah Gülen Hocaefendi Hey Gidi Günler hey ....Değerli hocam. Rabbim sana da banada sağlık sıhat verir inşallah.
Fethullah Gülen Hocaefendinin hisar camiinde veda edişi cami cemaatini ağlatması.


HEY GİDİ GÜNLER. NE OLUR ALLAH AŞKINA COŞUN Diyor hocaefendi.
Fethullah Gülen - Hisar 2 camii sahbetleri Hey Gidi Günler


hey gidi günler dinle hey gidi günler müzikli hey gidi günler fethullah gülen sohbetinden Bir parca

571 de bir güneş doğdu dinle


Minik Eller-Grup 571 'in "571'de bir güneş doğdu" isimli parçalarına çekilen klip videosunu dinleyin.571 de Bir Güneş Doğdu İlahisinin Sözleri
571 de Bir Güneş Doğdu İlahisinin Sözü
571 de Bir Güneş Doğdunun Sözleri

571' de bir güneş doğdu
Adı muhammeddir ilk sözü ümmet

Babasıydı Abdullah
Annesiydi Amine
Süt annesi Halime
Doğdu cennet evine

571' de bir güneş doğdu
Adı muhammeddir ilk sözü ümmet

Bastı 6 yaşına kaldı
Kaldı bir tek başına
Dedesiyle amcası
Hemen kanat gerdiler

571' de bir güneş doğdu
Adı muhammeddir ilk sözü ümmet

40 yaşına gelince
Peygamberlik verildi
Allah birdir deyince
Putlar yere serildi

571' de bir güneş doğdu
Adı muhammeddir ilk sözü ümmet


Konumuzda 571de bir güneş doğdu dinle 571de bir güneş doğdu sözleri 571de bir güneş doğdu indir 571de bir güneş doğdu şarkı sözü 571de bir güneş doğdu ilahisi 571de bir güneş doğdu ilahisinin sözleri 571de bir güneş doğdu ilahisi sözleri 571de bir güneş doğdu ilahi sözleri 571de bir güneş doğdu ilahisi indir 571 bir gunes dogdu ilahisi 571 bir güneş doğdu ilahisini dinle 571de bir güneş doğdu ilahisi dinle 571 de bir güneş doğdu 571de bir güneş doğdu ilahisini dinle şeklindeki hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Minik Eller İmanin Şartlari


Minik Eller - İmanın Şartları


Bu görüntülerde İmanın Şartı Minik Eller video izle, İmanın Şartı Minik Eller indir, İmanın Şartı Minik Eller izle, İmanın Şartı Minik Eller dinle, İmanın Şartı Minik Eller video indir, İmanın Şartı Minik Eller seyret hakkında bilgiler bulabilirsiniz

Teşekkür Ederim Allah'ımBir Gül aldim elime
Görmem icin Göz verdin
Koklamaya Burnumu,
tutmam icin El verdin.

Tesekkür ederim Allahim
Seni cok seviyorum Allahim

Tesekkür ederim Allahim
Seni cok seviyorum Allahim

Sen Ganisin, sen Rahimsin
Sen Kerimsin Allahim
Sen seversin, sevilirsin
Sen tek birsin Allahim

Bir Gül aldim elime
Görmem icin Göz verdin
Koklamaya Burnumu,
tutmam icin El verdin.

Tesekkür ederim Allahim
Seni cok seviyorum Allahim

Annecigimin sesini
Duymaya Kulak verdin
Ondan Dua ögrendim
Söylemeye Dil verdin.

Tesekkür ederim Allahim
Seni cok seviyorum Allahim

Aramalar: Minik Dualar – Teşekkür Ederim Allah’ım sözleri , Minik Dualar – Teşekkür Ederim Allah’ım şarkı sözü, Minik Dualar – Teşekkür Ederim Allah’ım şarkısı,Teşekkür Ederim Allah’ım Klibi, Minik Dualar – Teşekkür Ederim Allah’ım şarkısını dinle hakkında
Related Posts with Thumbnails